12 grudnia 2019

Starość to nie choroba

„Już po raz trzeci Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zainicjowała akcję Wspólne Święta, której celem jest minimalizacja zjawiska oddawania seniorów do szpitali na okres Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. W tym roku razem z samorządem lekarskim o wspólne spędzanie świąt apeluje miasto Warszawa. I proponuje nowatorskie rozwiązania.

Jak mówi Paweł Doczekalski z Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, bazując na lekarskich doświadczeniach, zjawisko oddawania seniorów „na przechowanie” na okres świąt z roku na rok narasta.

Wiceprezydent Warszawy dodał, że warto apelować do rodzin nie tylko z Warszawy czy Mazowsza, ale w ogóle do mieszkańców Polski, żeby szpitalne oddziały nie zapełniały się przed świętami osobami starszymi oraz żeby szukać form pomocy dla tych rodzin”.

Źródło.

Wszystkie kategorie