28 marca 2015

XXXV Okręgowy Zjazd Lekarzy rozpoczęty

Wniesieniem sztandaru Okręgowej izby Lekarskiej oraz odśpiewaniem przez chór Medicantus hymnu Gaude Mater Polonia rozpoczęły się obrady XXXV Okręgowego Zjazdu Lekarzy OIL.

FOTORELACJA

Zjazd ma charakter sprawozdawczo-wyborczy, ale w drugiej jego części przewidziana jest debata na temat działania przepisów tzw. pakietu onkologicznego w praktyce, w której udział zapowiedzieli: prof. Danuta Perek z Centrum Zdrowia Dziecka, prof. Wiesław Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych CSK WUM oraz prof. Tadeusz Pieńkowski z Europejskiego Centrum  Zdrowia w Otwocku, a także przedstawiciel płatnika – dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

Pod głosowanie poddane zostaną m.in. uchwały: udzielające absolutorium Okręgowej Radzie Lekarskiej w Warszawie, projekt budżetu na 2015 rok, sprawozdania z działalności organów Izby.

jw

Tagi: ,