15 marca 2017

„Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej” – konkurs plastyczny w Radomiu, konferencja w Warszawie

W Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu otwarto wystawę prac uczestników V konkursu plastycznego dla wychowanków tej placówki. Konkurs organizowany jest we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie Delegatura w Radomiu. 20 marca odbędzie się w MDK uroczystość rozdania nagród.

Wystawa w MDK w Radomiu

Piąta, jubileuszowa edycja odbywa się pod hasłem „Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej„. Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży wpływu dobrej kondycji jamy ustnej (m.in. zębów) na całe nasze życie – zdrowie całego ciała, a nawet radość i chęć do życia. 20 marca (Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej) odbędzie się finisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom konkursu. Wystawę pokonkursową można oglądać od 1 do 20 marca.

W siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbędzie się 20 marca 2017 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej konferencja naukowa pod tym samym hasłem – „Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej”.

Konferencja rozpoczyna się o 11.00. Zapraszamy też w na towarzyszącą jej konferencję prasową, odbywającą się tego samego dnia o godzinie 12.30 w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej przy ul. Sobieskiego 110 w Warszawie. Tematy konferencji to m.in. nowa definicja FDI zdrowia jamy ustnej, nowe badania dotyczące stanu zdrowia jamy ustnej, czynniki wpływające na występowanie choroby próchnicowej, programy edukacyjne, schemat postępowania w okresie przedszkolnym, wpływ witaminy D na leczenie stomatologiczne i inne.

Udział w konferencji zapowiedzieli:
prof. Maria Borysewicz-Lewicka – Katedra Stomatologii Dziecięcej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej
prof. Marzena Dominiak – Katedra i Zakład Chirurgii Stomatologicznej, Uniwersytet Medyczny im Piastów Śląskich we Wrocławiu, Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej
dr Leszek Dudziński – Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej
dr Anna Lella – Prezydent Europejskiej Regionalnej Organizacji Światowej Federacji Dentystycznej ERO-FDI
prof. Dorota Olczak-Kowalczyk – Konsultant Krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej, Zakład Stomatologii Dziecięcej, Warszawski Uniwersytet Medyczny
prof. Honorata Shaw – Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Więcej informacji na >> stronie Naczelnej Izby Lekarskiej

Radom-Konkurs-plastyczny-1Radom-Konkurs-plastyczny-2Radom-Konkurs-plastyczny-3Radom-Konkurs-plastyczny-4

Tagi: , , , ,

Wszystkie kategorie