9 grudnia 2019

Mikołajki jak z bajki

W ostatni weekend siedziba naszej Izby zamieniła się w zagłębie świątecznych atrakcji. W Mikołajkach wzięło udział 600 lekarskich dzieci. Bajkowo było już od wejścia – goście witani byli przez szczudlarzy i elfy. W środku na czterech kondygnacjach czekały różnorodne niespodzianki. Był oczywiście Święty Mikołaj z prezentami.

FOTOGALERIA

Dzieci brały udział w pokazach artystycznych, warsztatach cyrkowych, seansach iluzji i światła. Były pod ogromnym wrażeniem prezentowanych sztuczek, umiejętności i opowieści. Miały również okazję do „badania” i „diagnozowania”. W zaaranżowanym w Izbie Szpitalu Pluszowego Misia dzięki pomocy wolontariuszy maluchy angażowały się w opiekę nad pluszowymi pacjentami. Włączały się w robienie USG, zakładanie kroplówek, a na dinozaurze trenowały czyszczenie zębów.

Dzieci mogły także tworzyć własne stroiki świąteczne, piękne ozdoby choinkowe, zdobić świece, dekorować pierniczki. Izba udostępniła materiały i narzędzia, a efekty prac autorzy zabierali do domu. Do odebrania były prezenty. Święty Mikołaj rozdawał paczki z misiami-doktorami oraz słodkościami, jak również chętnie pozował do zdjęć. Ci, którzy mieli konkretne życzenia co do gwiazdkowych prezentów, pisali jeszcze listy do Mikołaja. Przy okazji Mikołajek ogłosiliśmy pierniczkowy konkurs, w którym można wygrać pojemny świąteczny kubek. Wystarczy w wydarzeniu na Fp Izby „Wspólne Święta – buduj więzi” zamieścić zdjęcie pod postem mówiącym o szczegółach i zebrać jak najwięcej polubień i reakcji.

Idea kampanii #WspólneŚwięta pod hasłem „Buduj więzi – Święta spędź z bliskimi” przybliżana była w jednym z pomieszczeń, gdzie można było dołączać ogniwa do powstającego łańcucha – jednego z motywów akcji. Łańcuch osiągnął prawie 30 m długości. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem samotności osób starszych, porzucanych (bez wskazań medycznych) przez rodziny na czas Świąt w szpitalach. Ponadto dzieci przygotowywały kartki świąteczne, które przekażemy hospitalizowanym w Święta seniorom. Zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców pytaliśmy m.in. o sposób spędzania Świąt, o postaci babci i dziadka. Z tych wzruszających i szczerych wypowiedzi powstanie druga część filmu promującego naszą kampanię.

Mikołajki były także okazją do pomocy dwójce lekarskich dzieci. Matki lekarki zorganizowały akcję w ramach której rodzice zgłaszali się do pieczenia ciast, a uczestnicy płacili za każdy kawałek przekazując środki na leczenie chorych maluchów – Alexa i Kacpra. Pieniądze wciąż można wpłacać poprzez stronę siepomaga.pl.

Mikołajki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczestników. Z uwagi na ogromne zainteresowanie wydarzeniem na przyszły rok opracujemy formułę, dzięki której będziemy mogli zorganizować czas jeszcze większej liczbie rodzin.

Tagi: , ,

Wszystkie kategorie