21 października 2019

Samorząd lekarski przeciw pomówieniom wobec lekarzy

„Antyszczepionkowcy twierdzą, że lekarze OIT celowo doprowadzają do śmierci pacjentów, żeby… zmniejszyć koszty funkcjonowania szpitali i zwolnić miejsce dla następnych chorych. W środowisku lekarzy zawrzało. Bezpośrednio po publikacji wpisu pierwsze okręgowe izby lekarskie zapowiedziały złożenie pozwów i zawiadomień do prokuratury.

Bezpośrednio po publikacji do sprawy w mediach społecznościowych odniosła się Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, zapowiadając skierowanie zawiadomienia do prokuratury

Stowarzyszenie STOP NOP nie po raz pierwszy oskarża lekarzy o nieetyczne działania. Tym razem przekroczono wszelkie granice. Użyjemy wszystkich dopuszczalnych prawem metod, by położyć kres takim działaniom” – Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Źródło.

Wszystkie kategorie