26 marca 2022

Lekarski budżet partycypacyjny – wyniki

Na liście zwycięskich projektów znalazły się 4 lekarskie pomysły, które zdobyły najwięcej głosów. Głosowanie dobiegło końca 20 marca, listę zatwierdziła Komisja. Warunkiem przyznania dofinansowania jest podjęcie przez ORL uchwały o wyrażeniu zgody na sfinansowanie danego projektu. Punkt dotyczący Lekarskiego budżetu partycypacyjnego znajdzie się w porządku obrad jednego z najbliższych posiedzeń.

Oto zwycięskie projekty:

• Dofinansowanie szczepień ochronnych dla członków OIL w Warszawie przeciwko WZW A, HPV, meningokokom, pneumokokom i innych szczepień zalecanych dorosłym.

Autor projektu: Małgorzata Warszawska-Socha

Projekt ma być receptą na brak programu szczepień ochronnych dla osób dorosłych w Polsce i brak systemu ich refundacji. Adresatami projektu są wszyscy członkowie OIL w Warszawie świadomi zagrożeń epidemicznych, którzy decydują się na odpłatne szczepienia ochronne.

• Diagnostyka różnicowa niewydolności oddechowej – podstawy ultrasonografii płuc

w wymiarze praktycznym.

Autor projektu: Piotr Grabski

Przeprowadzenie cyklu 15 szkoleń dla lekarzy zainteresowanych diagnostyką ultrasonograficzną płuc w myśl filozofii point of care. W każdej sesji może uczestniczyć 20 osób, łącznie przeszkolonych zostanie 300. Szkolenia przeznaczone dla lekarzy stażystów, rezydentów i specjalistów różnych specjalizacji. Uczestnik nabędzie umiejętność rozpoznania: płynu w jamach opłucnowych, niedodmy, odmy opłucnowej, konsolidacji tkanki płucnej. Planowane miejsce szkolenia to Centrum Szkoleniowe Ultrasonografii USG Trener w Warszawie.

• „Orkiestra Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie” – integracja przez muzykę.

Autor projektu: Krzysztof Moczarski

Stworzenie zespołu instrumentalnego składającego się z lekarzy – absolwentów szkół muzycznych, którzy raz w tygodniu spotykaliby się w siedzibie OIL w Warszawie w celu wspólnego przygotowania koncertów. Adresatami projektu są dwie grupy: członkowie OIL, którzy grają na instrumentach orkiestrowych, oraz medyczne środowisko warszawskie – ci, którzy wprawdzie sami nie grają na instrumentach, ale lubią muzykę i tworzyliby publiczność.

• Kurs podstaw USG u dzieci dla lekarzy specjalizujących się w pediatrii i gastroenterologii dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

Autor projektu: Natalia Bilińska

Zajęcia skoncentrowane będą na nauce teoretycznych i praktycznych podstaw USG w pediatrii, ze szczególnym uwzględnieniem obrazowania jamy brzusznej. Przeznaczone są dla lekarzy zatrudnionych w DSK, zorganizowane będą w tej placówce, w Sali Wykładowej Kliniki Gastroenterologii.

Lekarski budżet partycypacyjny wystartował 22 listopada 2021 r. Do OIL w Warszawie wpłynęło 15 projektów. Komisja pozytywnie rozpatrzyła 7 z nich. Pozytywnie zweryfikowane projekty trafiły na listę do głosowania. 2 z 15 projektów nie zostały rozpatrzone z uwagi na przekroczenie terminu złożenia wniosków z wymaganymi załącznikami.

Część propozycji, które na etapie weryfikacji nie zostały dopuszczone do głosowania, decyzją prezesa ORL w Warszawie może być wsparta przez OIL w Warszawie w okrojonym lub zmodyfikowanym zakresie, zgodnie z możliwościami i narzędziami, którymi dysponuje izba.

Regulamin Lekarskiego Budżetu Partycypacyjnego OIL w Warszawie znajdą Państwo poniżej. W razie pytań prosimy o kontakt.

Wszystkie kategorie