9 grudnia 2019

Zaproszenie – odwiedziny w Dziennym Domu Opieki Medycznej

10 grudnia, godz. 14.00 – odwiedziny Dziennego Domu Opieki Medycznej w ramach kampanii społecznej Wspólne Święta – buduj więzi.

Okręgowa Izba Lekarska im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie wraz z Miastem Stołecznym Warszawa zapraszają media na spotkanie wpisujące się w rozpoczętą trzecią odsłonę kampanii społecznej, mającej na celu zwrócenie uwagi na samotność osób starszych, które na Święta są porzucane przez rodziny w szpitalach.

W spotkaniu w DDOM SZPZLO Warszawa Wawer 10 grudnia (Warszawa Wawer, ul. Begonii 10) wezmą udział:

• lek. Michał Matuszewski oraz lek. Paweł Doczekalski z OIL w Warszawie,
  • Paweł Rabiej – zastępca prezydenta m. st. Warszawy,
  • Paweł Chęciński – dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej Urzędu m. st. Warszawa,
  • Norbert Szczepański – burmistrz Dzielnicy Wawer,
  • lek. med. Maria Aleksandra Kąkol – dyrektor SZPZLO Warszawa Wawer.

Wizyta w Dziennym Domu Opieki Medycznej służy przełamywaniu tabu. Tego rodzaju placówki mogą stanowić bowiem wyjście z sytuacji, gdy samodzielna całodobowa opieka nad seniorem nie jest możliwa.

Kampanię Wspólne Święta pod hasłem „Buduj więzi – Święta spędź z bliskimi” organizuje Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Partnerem trzeciej odsłony akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa. Włączają się w nią także inne Izby Lekarskie. W szpitalach i przychodniach na terenie województwa mazowieckiego od 12 listopada rozwieszane są plakaty z nazwą i hasłem kampanii. W wersji elektronicznej od 16 grudnia wyświetlane będą na ekranach w środkach warszawskiej komunikacji miejskiej.

Tagi: , , , ,

Wszystkie kategorie