22 września 2021

Zdrowy Lekarski Kręgosłup

Okręgowa Izba Lekarska zaprasza wszystkich swoich członków do udziału w zajęciach z fizjoterapeutami pt. „Zdrowy lekarski kręgosłup”. Spotkania w każdą środę października.

Wykonywanie obowiązków w zakresie wielu specjalizacji lekarskich wiąże się z występowaniem konkretnych obciążeń dla układu ruchu. W związku z tym OIL w Warszawie organizuje zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutów, poświęcone zapobieganiu dolegliwościom bólowym kręgosłupa, na które narażeni są medycy w swojej codziennej praktyce.

Spotkanie będzie składało się z instruktażu prawidłowego wykonywania ćwiczeń, poprzedzonym krótkim wstępem teoretycznym oraz zapoznania z metodami autoterapii.

Zajęcia będą odbywać się w każdą środę października w siedzibie izby w sali im. prof. Władysława Szenajcha w dwóch grupach:

• 16.00-17.00.
  • 17.30-18.30.

REJESTRACJA.

Prosimy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń, ręcznik i strój sportowy. Wejście do Izby od strony ul. Rejtana.

Więcej informacji: 784 986 557.

Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia poprowadzą:

13 października:

Dorota Chałubińska — fizjoterapeutka z 8-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ortopedycznymi. Specjalizuje się w terapii bólu ostrego i przewlekłego, rehabilitacji po urazach i kontuzjach sportowych, a także w terapii holistycznej, w której łączy fizjoterapię z psychodietetyką.  Autorka wielu publikacji z dziedziny fizjoterapii.

Patrycja Boratyńska — absolwentka warszawskiego AWF-u oraz studentka WSR w Warszawie. Od ponad 3 lat prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe jako Instruktorka Fitness. W swojej pracy łączy elementy klasycznej fizjoterapii, fizjoterapii uroginekologicznej, treningu body&mind oraz treningu siłowego.

20 października:

Cezary Kaaroud — magister fizjoterapii, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, terapeuta manualny MT I szkoły Terapii Manualnej według standardów IFOMPT, członek Stowarzyszenia Neurologiczno Ortopedycznych Fizjoterapeutów Manualnych NOMPT PL, technik masażysta. Wieloletni praktyk, doświadczenie zdobywał m. in. w Wojskowym Instytucie Medycznym, Uzdrowisku Konstancin-Zdrój oraz Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.

27 października:

Tomasz Chomiuk — adiunkt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Zarządu Sekcji Kardiologii Sportowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem oraz rzetelną wiedzą specjalistyczną. Na swoim koncie ma liczne publikacje z zakresu fizjoterapii oraz regeneracji. Terapeuta manualny. Twórca podcastu „Recepta na ruch”.

Tagi: ,

Wszystkie kategorie