20 lipca 2018

Izbowy cykl spotkań z ekspertami ekonomiki zdrowia i zarządzania w ochronie zdrowia

Wczoraj w Siedlcach, w ramach budowania strategii zmian w ochronie zdrowia i „idealnego” dla Polski systemu, odbyło się pierwsze z izbowego cyklu spotkań z ekspertami ekonomiki zdrowia i zarządzania w ochronie zdrowia.

Prezes Łukasz Jankowski i Wiceprezes Jarosław Biliński spotkali się z założycielem i Wiceprezesem sieci przychodni „Centrum”, dr. Arturem Prusaczykiem – wybitnym ekspertem zarządzania w ochronie zdrowia, który na żywej tkance zbudował model sieci POZ statystykami dorównujący najlepszym krajom UE.

Rozmowy dotyczyły m.in. budowaniu systemu opartego na wartościach, roli pacjentów w systemie, pilotażu e-recepty, modelu wynagradzania lekarzy czy trudności napotykanych przez lekarzy w procesie informatyzacji ochrony zdrowia.

Dobre rozwiązania powinny być ekstrapolowane na całą ochronę zdrowia tam, gdzie nie ma twardych danych naukowych. Współpraca wszystkich instytucji związanych ze zdrowiem Polaków musi prowadzić do rzetelnych i prawdziwych zmian.

Tagi: , , ,

Wszystkie kategorie