30 listopada 2017

Otwarcie nowej wystawy stałej w Muzeum Więzienia Pawiak

28 listopada odbył się wernisaż wystawy „Pawiacki dzień 1939-1944”, gości powitała p. Joanna Gierczyńska – Dyrektor Muzeum Więzienia Pawiak. Z ramienia Okręgowej Izby Lekarskiej w wydarzeniu uczestniczyli dr n. med. Maria Ciesielska – przewodnicząca Sekcji Historycznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i lek. Krzysztof Królikowski – Pełnomocnik Prezesa ORL ds. Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie im. prof. Zbigniewa Religi. Po wyświetleniu filmu dokumentalnego Pawiak i występie artystycznym, mogliśmy zapoznać się z nowo otwartą wystawą zaprojektowaną przez p. Elżbietę Kaszubę.

Jako pierwsze w Warszawie, Muzeum Więzienia Pawiak, posiada stałą wystawę ukazującą gabinet lekarski z pełnym jego wyposażeniem i relikwiami ze szpitala na Pawiaku, a także pamiątkowymi relikwiami po więzionych w tych murach Polakach.

Zapraszamy do odwiedzenia.

Muzeum Więzienia Pawiak