21 marca 2018

Członkini OIL w Warszawie narciarską mistrzynią świata

Dr n. med. Katarzyna Luterek, adiunkt w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego a także członkini Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, została mistrzynią świata w slalomie gigancie, wicemistrzynią świata w supergigancie i zdobywczynią brązowego medalu w slalomie specjalnym podczas Mistrzostw Świata Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim, które odbywały się w dniach 14-17.03.2018 r. w Bad Gastein w Austrii.

Dr Luterek reprezentowała Medical Ski Team Poland. Warto dodać, że nasza Izba od dawna pomaga pani doktor Luterek. OIL opłaciła m. in. opłatę wpisową na zawody i zafundowała strój sportowy. Więcej o sportowej pasji dr Katarzyny Luterek przeczytać możemy w artykule „Sezon na medal” opublikowanym w „Pulsie” w lipcu ubiegłego roku.

Dr n. med. Katarzyna Luterek została w listopadzie 2017 r. uhonorowana Medalem im. Jerzego Moskwy za aktywność sportową w środowisku lekarskim i osiągnięcia w narciarstwie alpejskim. Wręczenia medalu dokonał podczas posiedzenia Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie prezes Andrzej Sawoni.

Tagi: , , ,

Wszystkie kategorie