2 grudnia 2021

Operacja „Szpital” – szkolenie dla dyrektorów medycznych

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie i Polska Federacja Szpitali wspólnie organizują szkolenie dla dyrektorów medycznych mazowieckich szpitali. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia w siedzibie naszej izby. Będzie rzeczowo i ciekawie – wysoki poziom szkolenia zapewni przede wszystkim dobór prelegentów.

Jednodniowe szkolenie zatytułowane Operacja „Szpital” podzielone zostanie na trzy bloki tematyczne.
Pierwszym z poruszanych wątków będą oddziały wieloprofilowe – to jak je tworzyć i jak powinny funkcjonować. Podczas wykładów nie zabraknie zagranicznych przykładów – przywołane zostaną m.in. doświadczenia związane z procedurami i standardami obowiązującymi w USA. A także ich przełożenie na polskie realia.
W dalszej kolejności poruszony zostanie wątek asystentów medycznych i asystentów lekarzy. Będzie mowa o ich rolach w ochronie zdrowia i możliwości wdrażania w system przyszłych lekarzy już na etapie studiów.
Ostatnim poruszanym zagadnieniem będą mediacje w podmiotach leczniczych. W tym przypadku chodzi o relacje na różnych płaszczyznach, przykładowo: dyrektor – lekarz, lekarz – pacjent.

Zaproszenia na szkolenie zostały wysłane bezpośrednio do wszystkich siedemdziesięciu ośmiu szpitali na Mazowszu. Wkrótce opublikujemy pełną listę wykładowców. Rejestracja trwa do 23 grudnia. W przypadku pytań prosimy dzwonić pod nr tel. (22) 290-20-50.

Wszystkie kategorie