20 grudnia 2018

Wigilia w Domu Lekarza Seniora

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. Pora, kiedy największą radość sprawia nam dzielenie się szczęściem z innymi, a największą zapłatą jest uśmiech drugiej osoby.

Właśnie dlatego, zgodnie ze świąteczną tradycją, Fundacja Pro Seniore wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie zorganizowała spotkanie świąteczno-noworoczne w dniu 17 grudnia w Domu Lekarza Seniora im. Kazimierza Fritza w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele licznie przybyłej Komisji Lekarzy Seniorów Okręgowej Izby Lekarskiej pod przewodnictwem doktora Włodzimierza Cerańskiego oraz reprezentanci młodego pokolenia z Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej.

Spotkanie przebiegające w rodzinnej i ciepłej atmosferze rozpoczął Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, składając życzenia oraz wygłaszając przemowę, w której podkreślił znaczenie doświadczenia i mądrości życiowej Starszych Kolegów oraz wyraził nadzieję na kontynuację dialogu międzypokoleniowego. Życzenia złożyli także prezes Fundacji Andrzej Surowiecki oraz  Jolanta Czerniak, dyrektor Domu Lekarza Seniora.

Po zakończeniu krótkiej części oficjalnej, seniorzy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z chórem Okręgowej Izby Lekarskiej Medicantus. W świąteczny nastrój wprowadziła pani Alicja Wojciechowska przybliżając uczestnikom spotkania wiersze opowiadające o powstaniu najpiękniejszych polskich kolęd. Recytatorce akompaniował grający na pianinie profesor Woy-Wojciechowski. Wielu wyraźnie wzruszonych seniorów śpiewało kolędy razem z zespołem i z rozrzewnieniem w oczach spoglądało ukradkiem na świątecznie ozdoby rozwieszone przez pracowników Izby i Fundacji.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca ksiądz Arkadiusz Zawistowski pobłogosławił zebranych i poświęcił opłatki. Wszyscy składaliśmy sobie najlepsze i najserdeczniejsze życzenia pomyślności i przede wszystkim zdrowia. Nieco później, zanim seniorzy zasiedli do wigilijnego stołu, rozdaliśmy drobne, świąteczne upominki.

Z radością patrzyliśmy na uśmiechniętych seniorów, mając nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym gronie.

Aneta Michalska / Fundacja Pro Seniore

Tagi: , ,