23 listopada 2018

Akcja „Szczepimy – chronimy” zakończona sukcesem

Ilu lekarzy i farmaceutów zaszczepiliśmy przeciwko grypie? Ile godzin szczepiliśmy i kto nam pomagał?

W dniach 5-9 listopada w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie zaszczepiliśmy blisko 5️00 lekarzy i farmaceutów w ramach akcji „Szczepimy – chronimy” pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

FOTORELACJA

Udzieliliśmy 8️ wywiadów i uzyskaliśmy kilkanaście wzmianek w prasie. To nie tylko dowód na to, że lekarze również się szczepią, ale także okazja do edukacji i rozpropagowania szczepień wśród społeczeństwa.

Szczepiliśmy:

• polityków – Marka Balickiego,
  • lekarki w ciąży,
  • prezesów – Michała Byliniaka z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie,
  • osobę po przeszczepie wątroby,
  • tych, którzy, szczepiąc siebie, będą chronić swoich pacjentów.

W szczepieniach i kwalifikowaniu do szczepień przeciwko grypie pomagali nam:

• lek. Łukasz Durajski – Przewodniczący Zespołu ds. szczepień,
  • lek. Paweł Doczekalski – z Komisji Młodych Lekarzy,
  • lek. Dorota Bębenek – Przewodnicząca Zespołu ds. Matek Lekarek,
  • lek. Marta Moczydłowska – Sekretarz ORL w Warszawie,
  • lek. Krzysztof Herman – Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki,
  • lek. Michał Gontkiewicz – z Zespołu ds. monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia,
  • lek. Daniel Łuszczewski – Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Szczepienia przeciwko grypie zajęły nam w sumie 24 godziny pracy lekarzy i pielęgniarek szczepiennych, plus setki godzin przygotowań, zapisów, zamawiania i czuwania nad całym przebiegiem szczepień. Dziękujemy Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za wsparcie i objęcie naszej akcji patronatem oraz Okręgowej Izbie Aptekarskiej za aktywny udział i współorganizację wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Tagi: , , , ,