5 października 2019

[Po dyplomie] Organizatorzy akcji zaskoczeni

„Jak poinformowała lek. Maria Kłosińska z OIL w Warszawie, z inicjatywą szczepień przeciwko odrze dla chętnych lekarzy izba wyszła po raz pierwszy, dlatego już kilka miesięcy wcześniej rozpoczęła przygotowania i zamówiła szczepionki.

– Akcja (szczepień w siedzibie Izby – przyp.) pokazała nam bardzo wyraźnie, że gdy lekarz chce się zaszczepić przeciwko odrze, to nawet jeśli mieszka w stolicy, nie jest to taka prosta sprawa, jak by się mogło wydawać. To wymaga zaangażowania i zadbania o wiele szczegółów, m.in. o to, czy na pewno druga dawka będzie fizycznie dostępna. Lekarze, którzy mają szczelnie wypełnione kalendarze, mogą nie mieć na to czasu. To zakłady pracy lekarzy powinny zadbać o zorganizowanie im szczepień – mówi Maria Kłosińska”.

Źródło.

Wszystkie kategorie