4 grudnia 2017

Wybitni pediatrzy zasłużeni dla pneumonologii polskiej

IMG_20171202_120837

2 grudnia 2017 roku odbyła się wyjątkowa sesja poświęcona pediatrom polskim zasłużonym dla pulmonologii polskiej.
Wspominano: profesora Henryka Brokmana, profesora Franciszka Groëra, profesor Marię Halinę Zapaśnik-Kobierską, Irenę i Jana Rudników, profesor Magdalenę Hanicką. Sesja została przygotowana przez doc. Piotra Gutkowskiego i grupę ds. Historii i Sekcji Gruźlicy PTChP pod kierownictwem prof. Zofii Zwolskiej, a także Mazowiecki Oddział PTChP oraz Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.
Spotkanie było także okazją do złożenia sobie życzeń w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.
Konferencję współfinansowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Z ramienia OIL w Warszawie obecni byli dr n. med. Maria Ciesielska – przewodnicząca Sekcji Historycznej OIL i lek. Krzysztof Królikowski – pełnomocnik Prezesa ORL ds. Polskiej Biblioteki Medycznej w Kijowie im. prof. Zbigniewa Religi.

Wszystkie kategorie