20 grudnia 2018

Profesor Romuald Dębski nie żyje

„Z głębokim żalem informuję o śmierci naszego Przyjaciela Profesora Romualda Dębskiego, wybitnego ginekologa – położnika, szlachetnego człowieka” – poinformowała dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie Dorota Gałczyńska-Zych z zespołem.

Profesor Romuald Dębski był ordynatorem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, gdzie wykonuje się najbardziej skomplikowane operacje kardiologiczne na świecie na dzieciach znajdujących się w łonie matek.

Dębski był specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii, perinatologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Był także wykładowcą akademickim oraz autorem lub współautorem ponad 100 publikacji związanych z tematyką z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Jako lekarz był niezwykle ceniony i lubiany przez swoje pacjentki. Kilka dni po 11 grudnia, kiedy jego żona Marzena Dębska poinformowała, że lekarz trafił do szpitala i walczy o życie, jego byłe i obecne pacjentki przygotowały dla niego pamiątkowy plakat. Znalazły się na nim fotografie pacjentek wraz z ich dziećmi. „Taki piękny plakat zawisł dziś na OIOMie przy łóżku Profesora Dębskiego” – napisała 15 grudnia Marzena Dębska na profilu facebookowym kliniki Dębski Clinic, którą wspólnie prowadzili. „Drogie Bielańskie Mamy, ogromne podziękowania w imieniu Profesora i całej rodziny za ten niezwykły, wzruszający gest!” – podkreśliła.

O prof. Dębskim i jego żonie Marzenie powstała książka dziennikarki Magdaleny Rigamonti „Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek”. Lekarz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.(PAP)

***

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. Romualda Dębskiego,

Wybitnego położnika i ginekologa oddanego swoim pacjentkom.

Żegnamy wspaniałego lekarza, nauczyciela, Szlachetnego Człowieka.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski,

Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie.

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie