6 sierpnia 2021

Więcej miejsc stażowych

W tym roku liczba miejsc dla stażystów w jednostkach szkoleniowych na terenie naszej izby została zwiększona, co jest efektem aktywnych działań Komisji ds. Stażu Podyplomowego ORL w Warszawie oraz dobrej współpracy z dyrektorami szpitali. Będą łącznie 944 miejsca, wnioski złożyło w sumie 750 lekarzy i lekarzy dentystów.

Na staż podyplomowy zaczynający się 1 października 2021 r. wnioski złożyło 581 lekarzy i 169 lekarzy dentystów. Wszyscy zostaną skierowani na staż podyplomowy na obszarze działania naszej izby. Przygotowane są 722 miejsca dla lekarzy (w tym 327 miejsc w Warszawie) i 222 miejsca dla lekarzy dentystów (w tym 146 w Warszawie).

Liczbę miejsc zwiększyło 7 podmiotów prowadzących staż lekarski w tym 4 podmioty w Warszawie. Dzięki życzliwości rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Jego Magnificencji prof. Zbigniewa Gacionga o 20 miejsc stażowych więcej będzie w UCK WUM Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym (w sumie będzie tam 80 miejsc) oraz również o 20 powiększy się liczba miejsc w UCK WUM Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus (łącznie 34 miejsca). Szpital SOLEC w Warszawie zapewni 2 miejsca więcej (16 miejsc), a Międzyleski Szpital Specjalistyczny zagwarantuje 9 nowych miejsc (łącznie 30 miejsc). Z kolei Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim zagwarantuje 16 nowych miejsc (razem 30), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgrowie zorganizuje 2 nowe miejsca (w sumie 10), Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie 7 nowych miejsc (łącznie 28).

– Rozmawialiśmy z dyrektorami oraz przedstawicielami organów prowadzących jednostki szkoleniowe i nasze liczne spotkania przyniosły efekty. Argumenty związane z potrzebą zwiększenia czy też utrzymania miejsc szkoleniowych spotkały się ze zrozumieniem, a oprócz działań organizacyjnych potrzebna jest również wola współpracy i życzliwość – za co bardzo dziękujemy. Z roku na rok podejmujemy kolejne kroki, by proces rekrutacji na staż na terenie naszej izby odbywał się w sposób jak najbardziej sprawny i odpowiadający potrzebom aplikujących – podkreśla Maciej Nowak, przewodniczący Komisji ds. Stażu Podyplomowego.

Osoby, które złożyły wnioski, informację o przydziale miejsca stażowego otrzymają na początku września (po zakończeniu prac komisji).

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie