26 września 2024

Wręczenie skierowań na staż podyplomowy – relacja wideo

Przeżyjmy to jeszcze raz, bo tegoroczne wręczenie skierowań na staż podyplomowy było wyjątkowym wydarzeniem nie tylko dla naszych lekarzy stażystów, ale również dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Nasza izba skupia w swoich szeregach najwięcej lekarzy stażystów i lekarzy dentystów stażystów w całej Polsce. W tym roku było ich ponad 1100 osób.

Obecni na wręczeniu skierowań na staż lekarski dr n. med. Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie, oraz dr n. med. Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL w Warszawie ds. lekarzy dentystów, zachęcali młodych lekarzy, by, współuczestniczyli i współpracowali w pracach Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, czy to w Komisji Młodego Lekarza, czy Ośrodka Doskonalenia Zawodowego.

–  Początek kariery zawodowej to zawsze taki moment pewnej nobilitacji, wejścia w ten elitarny zawód. Wierzymy w to, że nasi koledzy i koleżanki, którzy zaczęli swoją przygodę zawodową na terenie OIL w Warszawie, będą ją kontynuowali. Cieszę się, że tak wspaniali absolwenci uczelni medycznych, wydziałów lekarskich będą z nami współpracowali i że w ten sposób poszerzamy tę swoją mazowiecką społeczność lekarską – powiedział dr n. med. Artur Drobniak, prezes ORL w Warszawie.

Natomiast wiceprezes Dariusz Paluszek podkreślał, że izba wspiera młodych lekarzy i z tym przede wszystkim ma się  im kojarzyć:

– My jako izba stoimy przy młodych lekarzach, zapraszamy ich do Komisji ds. Lekarzy Dentystów OIL w Warszawie, do Ośrodka Doskonalenia Zawodowego, do Komisji Młodych Lekarzy. To jest moment, kiedy powinni poczuć, że izba to nie tylko wymagania, administracja, ale też przyjaciele, którzy są przy nich.

Poczujcie raz jeszcze tą niesamowitą energię, usłyszcie gwar rozmów i powspominajcie razem z nami ten fantastyczny dzień.

Zapraszamy wszystkich lekarzy stażystów na Kick off Meeting 2024, wyjazd szkoleniowo-integracyjny, który odbędzie się już 5-6 października 2024 r.

Tagi: ,

Wszystkie kategorie