15 października 2024

Koncert charytatywny Polskiej Orkiestry Lekarzy – relacja

W niedzielę, 13 października br., w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert charytatywny Polskiej Orkiestry Lekarzy, który połączył wspaniałą muzykę z działalnością dobroczynną. Oto, jak przebiegła ta niezwykła podróż muzyczna.

Pod batutą Zuzanny Falkowskiej, kompozytorki, aranżerki, dyrygentki, wiolonczelistki i wokalistki, Polska Orkiestra Lekarzy i Chór Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Medicantus” w towarzystwie Chóru Bydgoskiej Izby Lekarskiej „Medici Cantares” wykonali najbardziej znane utwory muzyki filmowej. To była prawdziwa artystyczna uczta.

– Przed nami niezwykła podróż muzyczna, podczas której zabrzmią kompozycje wybitnych twórców – Krzysztofa Komedy i Krzesimira Dębskiego. Dźwięki ich muzyki z pewnością przeniosą nas w świat pełen emocji, pozwalając na chwilę oderwać się od codziennych trosk. Każdy z wykonawców, których za chwilę usłyszymy, łączy w sobie profesjonalizm medyczny z pasją do muzyki. Jest to piękny przykład na to, że niezależnie od zawodowych obowiązków można rozwijać swoje zainteresowania i dzielić się nimi z innymi. Dzisiejszy koncert to nie tylko wyjątkowa okazja do wspólnego obcowania z muzyką, ale również dowód na to, że miłość do sztuki i medycyny idzie w parze – powiedział Karol Stępniewski, wiceprezes ORL w Warszawie.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz zbiórek, które były prowadzone podczas wydarzenia, zostanie przekazany Fundacji Iskierka, która działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

To był piękny i magiczny wieczór, który utwierdził nas tylko w przekonaniu, że lekarze to ludzie wielu pasji i talentów.

Tagi: ,

Wszystkie kategorie