27 listopada 2014

Pożyczki

Z pięciu do 10 tys. zł wzrośnie maksymalna kwota pożyczki socjalnej, o jaką mogą się ubiegać uprawnione osoby (członkowie OIL w Warszawie oraz jej pracownicy).

Pożyczka ta jest oprocentowana i przyznawana na okres dwóch lat. Celem pożyczki socjalnej jest przede wszystkim udzielenie pomocy w trudnej sytuacji materialnej. Wniosek o nią trzeba uzasadnić oraz przedstawić informację m.in. o dochodach miesięcznych. Umowa pożyczki socjalnej wymaga poręczenia dwóch osób – w przypadku lekarzy – członków izby. Konieczne jest też zaświadczenie o opłacaniu składek na samorząd.

Oprócz pożyczki socjalnej lekarz czy lekarz dentysta może też złożyć wniosek o pożyczkę szkoleniową. Jej maksymalna wartość to 5 tys. zł (do tej pory było to 2,5 tys. zł) na dwa lata. Ta pożyczka nie jest oprocentowana.

Roman Olszewski zaznaczył, że realizacja wniosków o pożyczki socjalne i szkoleniowe będzie następowała według kolejności wpływu wniosków. Może się zdarzyć, że na decyzję o przyznaniu takich pożyczek trzeba będzie poczekać. Każdy wniosek jest analizowany przez Radę Funduszu i zatwierdzany przez Prezydium ORL w Warszawie.

jw

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie