19 listopada 2015

Nowa Sejmowa Komisja Zdrowia: 18 lekarzy i 20 osób z wykształceniem nielekarskim

Nowa Sejmowa Komisja Zdrowia liczy 38 członków. 18 z nich – w tym całe sześcioosobowe prezydium – to lekarze, pozostali to przedstawiciele innych zawodów. Przewodniczącym jest były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Poza tym w składzie komisji jest była minister zdrowia, była marszałek Sejmu i była premier Ewa Kopacz (nie jest członkinią prezydium), były minister zdrowia Marian Zembala, była wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, byli wiceministrowie zdrowia Sławomir Neumann i Beata Libera- Małecka (jest wiceprzewodniczącą komisji), przewodniczący komisji w poprzedniej kadencji Tomasz Latos, były minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, była senator Alicja Chybicka i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz.

Wśród posłów nie będących lekarzami jest troje menedżerów (w tym dwoje zajmujących się zarządzaniem w ochronie zdrowia), troje nauczycieli, dwoje ekonomistów, dwie pielęgniarki, dwoje inżynierów, dwoje przedsiębiorców, dwoje samorządowców, jeden lekarz weterynarii, jedna prawniczka i jedna socjolożka, jeden pracownik samorządowy.

Na razie odbyło się jedno posiedzenie Komisji – to, na którym wybrani zostali przewodniczący i wiceprzewodniczący.

jw

Tagi:

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie