4 listopada 2016

Doktor Marzena Ciechomska z nagrodą dla  wybitnego młodego naukowca

Doktor Marzena Ciechomska – adiunkt w Zakładzie Patofizjologii i Immunologii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji otrzymała stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnego młodego naukowca, a Instytut otrzymał duże dofinansowanie badań do 2019 roku.

Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Marzena Ciechomska z Zakładu Patofizjologii i Immunologii w NIGRiR została beneficjentką stypendium naukowego dla wybitnego młodego naukowca, które wyniosło 194 040 zł i zostanie przeznaczone na badania w Instytucie do 2019 roku. Dr Ciechomska została także nagrodzona w czasie Inauguracji Roku Naukowego 2016/2017 przez władze NIGRiR jako pierwszy autor publikacji naukowej o najwyższym wskaźniku oddziaływania IF.

W swojej działalności naukowej dr Marzena Ciechomska zajmuje się udziałem mechanizmów epigenetycznych w rozwoju chorób reumatycznych, molekularnymi mechanizmami rozwoju fibrozy w Twardzinie układowej, rolą miRNA w terapii i diagnostyce chorób reumatycznych oraz modyfikacjami epigenetycznymi w terapii chorób autoimmunologicznych. Jest m.in. laureatką programu SKILLS-Mentoring organizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i została wyróżniona w konkursie „Biotechnology Young Entrepreneurs Scheme’’ (BBSRC, MRS) na Uniwersytecie w Manchesterze.

źródło: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie