19 października 2016

Szpital Południowy w Warszawie za 3 lata

Władze Warszawy poinformowały o podpisaniu umowy z wykonawcą na budowę Szpitala Południowego, który  będzie służył głównie mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa, ale także pacjentom z Mazowsza.

Budowa szpitala z 309 łóżkami ma się zakończyć we wrześniu 2018 r. Przeznaczono na ten cel 400 mln zł. – „Do podpisania tej umowy drogę mieliśmy wyboistą, ale pokonaliśmy przeciwności i tak jak obiecałam szpital będzie” – powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Otwarcie szpitala planowane jest na połowę 2019 r.

Szpital Południowy będzie się składał z trzech pięciokondygnacyjnych budynków. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W założeniach projektowych w budynku A na parterze pomieści się przychodnia szpitalna z poradniami, m.in. chirurgiczną, ortopedyczną, kardiologiczną, ginekologiczno-położniczą oraz z izbą przyjęć. Na kolejnych kondygnacjach znajdzie się m.in. dział rehabilitacji z fizjoterapią i hydroterapią oraz oddziały szpitalne, np. ginekologiczny, położniczy i chirurgii ogólnej.
Na parterze budynku B będzie się mieścił m.in. szpitalny oddział ratunkowy, a na pierwszym piętrze m.in. administracja i dział endoskopii. Kolejne piętra przeznaczono m.in. na oddział kardiologii, geriatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii.
W budynku C na poziomie -2 znajdzie się parking i pomieszczenia techniczne, a poziom -1 pomieści centralną szatnię i zaplecze magazynowo-techniczne. Na kolejnych kondygnacjach znajdzie się m.in. oddział psychiatryczny, wewnętrzny i ortopedii.

Całkowita powierzchnia użytkowa trzech budynków głównych to ponad 42 tys. m kw. Miasto zapewnia, że projekt uwzględnia wszelkie udogodnienia i standardy określone w przepisach dotyczących użytkowania obiektów przez osoby niepełnosprawne.

Wykonawcą prac będzie konsorcjum składające się ze spółek: Erbud S.A., Strabag Spółka z o.o., Strabag AG i Ed. Züblin AG.(PAP)

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie