4 kwietnia 2018

Andrzej Sawoni: nasze zadanie to piecza nad wykonywaniem zawodu lekarza

O głównym zadaniu izby lekarskiej i samorządu, jakim jest sprawowanie pieczy nad wykonywaniem zawodu lekarza mówił dziś w porannym programie TVP3 „Warszawski Dzień” Andrzej Sawoni, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Andrzej Sawoni na antenie TVP3

„Powierzono nam zadania, których realizacja ma doprowadzić do tego, że lekarz będzie dobrze wykształcony, będzie leczył zgodnie z aktualna wiedzą medyczną, będzie zdrowy, wypoczęty (o co walczymy ostatnio w sposób szczególny), aby był ubezpieczony,” wyjaśniał. „A beneficjentem naszych działań jest pacjent.”

Prezes OIL w Warszawie mówił również o odpowiedzialności zawodowej i obowiązkach lekarzy wobec pacjentów, zwłaszcza obowiązku informacyjnym. Dziennikarzy interesowały również sprawy zbliżającego się Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego i wyboru władz Izby. Prezes wyjaśniał zasady funkcjonowania i procedury demokratyczne obowiązujące w samorządzie lekarskim.

Oto adres internetowy zapisu  programu „Warszawski Dzień”, w którym można obejrzeć i posłuchać rozmowy z Andrzejem Sawonim (od ok. 19 minuty i 50 sekundy do ok. 26 minuty 16 sekundy strumienia wideo):

http://warszawa.tvp.pl/36655194/04042018

 

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie