27 grudnia 2017

Gowin: z premierem ogłosimy program badań nad lekami przeciw chorobom serca i nowotworom

W środę wraz z premier Mateuszem Morawieckim ogłosimy program badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom – poinformował na Twitterze wicepremier, minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

„Wraz z premier @MorawieckiM ogłosimy dziś program badań nad polskimi lekami przeciw chorobom serca i nowotworom. Otwiera się wielka szansa przed naukowcami, firmami farmaceutycznymi, a przede wszystkim przed pacjentami” – napisał Gowin na Twitterze.

Środowa, wspólna konferencja prasowa dotycząca tej kwestii została zaplanowana na godz. 15 w KPRM.

Wcześniej w środę w Polsat News Gowin odnosząc się do tej konferencji prasowej mówił, że zostanie zaproponowany nowy sposób finansowania badań. Dodał, że „jeszcze w tegorocznym budżecie pan premier znalazł 0,5 mld zł na badania, które na pewno poprawią poziom zdrowotności Polaków”.

Jak tłumaczył pieniądze te mają trafić do najlepszych zespołów badawczych w Polsce, a patenty przygotowywane przez te zespoły „będą pozwalały finansować te badania nadal, w perspektywie wielu lat”.

„Dziś chcemy z premierem Morawieckim pokazać taką dźwignię, która wyniesie polską biotechnologię medyczną do ścisłej światowej czołówki” – zapowiedział Gowin.

(PAP)

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie