20 marca 2020

Zbiórka środków potrzebnych podczas zwalczania epidemii

W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją zainicjowaną przez naszego kolegę dr. Łukasza Palucha, mającą na celu zbieranie masek i sprzętu medycznego do zwalczania epidemii, postanowiliśmy jako Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wspólnie zorganizować zbiórkę. Aby zgłosić zapotrzebowanie, należy wypełnić formularz na dole strony.

Drodzy Pacjenci. Jesteśmy lekarzami – pragniemy pomagać chorym. W tych trudnych chwilach chcemy być z Wami i chronić Was. W przypadku pandemii wirusowej potrzebujemy jednak, oprócz naszych chęci i zaangażowania, również sprzętu medycznego. Jesteśmy świadomi, że prawdopodobieństwo, iż zostaniemy zakażeni jest ogromne. Jeżeli nie uda się tego uniknąć, niech to się stanie chociaż jak najpóźniej. Nie chodzi nam o nasze zdrowie – dla nas samych, ale o to, byśmy mogli dalej leczyć innych. Zakażony lekarz to potencjalny wektor przenoszenia zakażenia, a poddanie go kwarantannie oznacza wykluczenie z walki o pacjentów. Spowoduje to brak możliwości pomagania innym. Przy obecnej ilości kadry medycznej nasze siły mogą nie starczyć na długo.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc.
Jeżeli dysponujesz:

 • maską pełnotwarzową
 • kombinezonem ochronnym
 • maską jednorazową
 • innym sprzętem potrzebnym podczas zwalczania epidemii

to proszę, przekaż to pod adres:

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
ul. Puławska 18 (wejście od ulicy Rejtana)
02-512 Warszawa

Izba nie odpowiada za stan, w jakim powierzony sprzęt (do wykorzystywania wielorazowego) będzie po zwalczeniu epidemii, dlatego niestety nie możemy zagwarantować, że sprzęt ten do Was wróci.

Do organizowania tego typu akcji w całej Polsce, pod hasłem „Bohater w masce”, zachęca Porozumie Rezydentów OZZL.


Lekarzu,

wypełnij formularz, aby złożyć zapotrzebowanie.

 

Imię:
Nazwisko:
PWZ:
Telefon:
E-mail:
Nazwa placówki z adresem (szpital, poradnia, przychodnia, gabinet):
Opisz szczegółowo zapotrzebowanie (maski pełnotwarzowe, kombinezony, maski jednorazowe, inny sprzęt potrzebny przy zwalczaniu epidemii, podaj liczbę sztuk, rozmiar )

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.119.1) wyrażam zgodę na przetwarzanie oraz przekazywanie moich danych osobowych osobom prowadzącym zajęcia na rzecz członków Grupy Balinta w celach związanych z organizacją wydarzenia.  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 18.
 • Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pośrednictwem adresu e-mail – iod@oilwaw.org.pl.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą do czasu zakończenia czynności związanych z organizacją wydarzenia.
 • Ma Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, uzupełnienia, usunięcia, przeniesienia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, przy czym takie cofnięcie lub ograniczenie skutkuje niemożliwością uczestnictwa w wydarzeniu.
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa i podmioty prowadzące wydarzenie.
 • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych skutkuje niemożliwością uczestnictwa w wydarzeniu.

 

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie