2 marca 2017

EMC Szpital św. Anny w Piasecznie dołączył do elitarnego grona 5 najlepszych ośrodków szkoleniowych w Europie

Po sukcesie związanym z przeprowadzaniem zabiegu usuwania kamieni nerkowych metodą RIRS przy użyciu robota Avicenna Roboflex urolodzy z EMC Szpitala św. Anny w Piasecznie po raz kolejny zostali docenieni na arenie międzynarodowej. Po szczegółowym audycie i uzyskaniu pozytywnej oceny zespół z EMC Szpitala św. Anny został zaproszony do współpracy z renomowaną firmą medyczną Cook Medical, w zakresie szkolenia urologów z procedur RIRS.

Oznacza to, że EMC Szpital św. Anny w Piasecznie dołączył do elitarnego grona 5 najlepszych ośrodków szkoleniowych w Europie obok szpitali w Paryżu, Barcelonie, Hamburgu, Patrasie i Mediolanie. Dzięki temu europejscy urolodzy będą przyjeżdżali do Piaseczna, aby uczyć się i doskonalić w zakresie procedur RIRS pod okiem zespołu urologów: dr. Marka Zawadzkiego, dr. Przemysława Zugaja oraz dr Ewy Bres-Niewady.

Kryteriami decydującymi o współpracy były: jakość (wyposażenie bloku operacyjnego, wysokie standardy obsługi pacjenta, przygotowanie szpitala jako ośrodka szkoleniowego), opieka nad pacjentem (właściwy poziom relacji lekarz-pacjent, przestrzeganie praw pacjenta, dobre samopoczucie pacjenta), współpraca zespołu operacyjnego (zaangażowanie pracowników, wzajemne zaufanie i szacunek), wiedza i umiejętności lekarzy i pielęgniarek (ciągły rozwój i uczenie się oraz prawidłowość wykonywanych zabiegów).

RIRS (Retrograde Internal Surgery) to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni z każdego odcinka układu moczowego, stosowany głównie w leczeniu kamicy nerkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, w trakcie 1-2 dniowej hospitalizacji.
(Źródło: EMC Instytut Medyczny, PAP)

Tagi: , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie