19 czerwca 2021

Lekarski spływ kajakowy Wisłą

Nie można było wymarzyć sobie lepszej pogody na aktywne spędzenie wolnego czasu nad wodą. W sobotę członkowie naszej izby wraz z rodzinami wzięli udział w spływie kajakowym i wspólnym grillowaniu. Wszystko to w ramach organizowanego przez Komisję ds. Sportu Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Dnia Ojca Lekarza.

Wsłuchując się w głosy lekarzy i bliskich im osób, które zgłaszały chęć wzięcia udziału w spływie, rozszerzyliśmy formułę wydarzenia, tworząc przestrzeń dla relaksu i aktywnego wypoczynku w rodzinnej atmosferze.

Część uczestników spływu przyjechała na miejsce startu zamówionymi przez izbę autokarami. Zanim jednak wyruszyli z Plaży Romantycznej (Wawer), odbyli krótkie szkolenie, podczas którego zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa oraz sprawnego prowadzenia spływu. Każdy mógł wybrać „jedynkę” lub kajak dwuosobowy.

W trakcie kajakowania kilkudziesięciu uczestników podziwiało Warszawę z perspektywy Wisły, pokonując 11-kilometrową trasę.

Na mecie, na plaży na Saskiej Kępie, było miejsce na drugą część programu, czyli grill. Dołączyło kilkadziesiąt osób, w tym również dzieci. Wszyscy mogli skorzystać z kolejnej atrakcji – rejsu motorówką wzdłuż wiślanych bulwarów, spod Mostu Południowego aż po Zamek Królewski na Starym Mieście.

Po przerwie w organizacji wydarzeń poza sferą wirtualną izba ponownie zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach, szkoleniach, imprezach. Za nami m.in. Lekarski Rajd Rowerowy, Dzień Matki Lekarki, Medic Walking, izbowe konferencje. O tym co przed nami będziemy systematycznie informować na naszej stronie internetowej, w „Pulsie” i w mediach społecznościowych.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie