12 stycznia 2023

„Lekarze małym pacjentom”. Autor „Doktora Zdrówko” uhonorowany przez Prezydium ORL

Z końcem roku 2022 nakładem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i z inicjatywy Komisja ds. Kultury ORL ukazała się bajka wraz z ilustracjami autorstwa dr. Stefana Welbela, pt. „Doktor Zdrówko” adresowana do najmłodszych pacjentów szpitali dziecięcych. Książka oraz ilustracje w niej zawarte powstały na podstawie wierszy autora dedykowanych wnuczętom.

Książka Doktor Zdrówko otwiera cykl Lekarze małym pacjentom, zainicjowaną przez Komisję ds. Kultury ORL. Wśród lekarzy i lekarzy dentystów jest wielu utalentowanych pisarzy, którzy tworzą niezwykłe utwory dla dzieci. Podczas corocznego konkursu literackiego lekarze nadsyłają wiersze opowiadania i bajki, a wyróżnione utwory zostaną wydane w formie książeczki ilustrowanej również przez lekarzy.

Doktor Stefan Welbel jest  psychiatrą, z zamiłowania również historykiem. Poza pracą oddaje się rysowaniu, grze na pianinie, aktywności fizycznej i pisaniu. W grudniu wraz z lekarzami naszej izby wręczał książki pacjentom kilku warszawskich szpitali. Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium ORL w Warszawie autor „Doktora Zdrówko” został uhonorowany przez reprezentantów Okręgowej Rady Lekarskiej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie