18 stycznia 2019

Lekcje „Wiedzy o zdrowiu” Zespołu ds. Matek Lekarek ORL w Warszawie

Medycyna patriarchalna czy medycyna partnerska? Nasi pacjenci chcą być i są (współ)odpowiedzialni za swoje zdrowie. Warto, abyśmy swoim przykładem i działaniami pomagali budować zaufanie pacjentów do lekarzy, dlatego Zespół ds. Matek Lekarek Okręgowej Rady Lekarskiej rozpoczął cykl „Wiedzy o Zdrowiu”. Twoje zdrowie jest dla nas bardzo ważne, ale najważniejsze powinno być dla Ciebie.

Wcześniej i równolegle realizowane są w Izbie różnego rodzaju projekty promujące zdrowie. Zespół ds. szczepień organizował szczepienia dla lekarzy przeciwko grypie, a wraz z Komisją Młodych Lekarzy przygotował refundację szczepień przeciwko meningokokom. Komisja ds. Kultury, Sportu i Turystyki podejmuje prewencję przeciwko wypaleniu zawodowemu akcją Sportowych Niedziel. Natomiast Zespół ds. Matek Lekarek za pośrednictwem mediów wirtualnych chce propagować wiedzę medyczną niezbędną dla zdrowia samych lekarzy, ich rodzin oraz zdrowia pacjentów. W obecnych czasach trudno dotrzeć do podstawowych informacji z różnych dziedzin medycznych, stąd pomysł Matek Lekarek na cykl „Wiedzy o Zdrowiu”, aby podzielić się z innymi lekarzami i pacjentami podstawowymi wiadomościami ze specjalistycznych dziedzin medycznych.

Musimy się systematycznie badać, zadbać o siebie, swoje rodziny i naszych pacjentów. Zespół ds. Matek Lekarek opracował infografikę zalecanych badań profilaktycznych dla kobiety, mężczyzny i dziecka. Wystarczy pobrać, wydrukować, powiesić w widocznym miejscu i postępować zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Instrukcja pierwszej lekcji wiedzy o zdrowiu:

Ciężka praca i brak czasu nie usprawiedliwia zaniedbań w profilaktyce zdrowotnej. Cykl edukacyjny mamy już zaplanowany. Niektóre tematy pewnie Was zaskoczą, ale wszystkie będą ciekawe. W końcu zdrowie każdy ma tylko jedno. Jeżeli jesteś lekarzem i masz pomysł na lekcję o zdrowiu, napisz do nas na adres: media@oilwaw.org.pl.

Dokumenty do pobrania

Tagi: , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie