20 października 2017

OIL w Warszawie uczciła jubileusz 150-lecia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego

Delegacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, z Prezesem ORL Andrzejem Sawonim na czele, bierze udział w obchodach 150-lecia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego. Uroczystości rozpoczęły się od porannej mszy św. w intencji lekarzy w Bazylice Katedralnej, potem złożono kwiaty przy pomniku pomordowanych profesorów lwowskich na Wzgórzach Wuleckich i na cmentarzu Orląt Lwowskich odbyły się sesje naukowe i Spotkanie Jubileuszowe w sali Opery Lwowskiej.

Delegacja OIL w Warszawie podczas uroczystości w Operze Lwowskiej. Od lewej dr Elżbieta Rusiecka-Kuczałek (ORL), dr Ewa Miękus-Pączek (Sekretarz ORL), dr Andrzej Sawoni (Prezes ORL) i dr Piotr Winciunas (ORL) Fot (C) dr Filip Dąbrowski

Delegacja OIL w Warszawie podczas uroczystości w Operze Lwowskiej. Od lewej dr Elżbieta Rusiecka-Kuczałek (ORL), dr Ewa Miękus-Pączek (Sekretarz ORL), dr Andrzej Sawoni (Prezes ORL) i dr Piotr Winciunas (ORL)
Fot (C) dr Filip Dąbrowski

150-lecie Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego połączone zostało z Międzynarodową Konferencją Naukową. Jej celem jest przypomnienie i pogłębienie wiedzy o historii TLL, jego wpływie na rozwój i rozkwit medycyny klinicznej i eksperymentalnej a także kultury polskiej.

Uroczystości w Operze Lwowskiej. Od lewej dr Filip Dąbrowski (ORL) i Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Andrzej Sawoni.

 

Ogromne znaczenie ma również integracja polskich lekarzy ze Lwowa, Ukrainy, Polski, Litwy, Mołdawii, Białorusi i lekarzy polskich zrzeszonych w organizacjach Polonii Medycznej.

Fot. (C) dr Filip Dąbrowski

Fot. (C) dr Filip Dąbrowski

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie