1 kwietnia 2020

OIL w Warszawie wspiera lekarzy w szukaniu mieszkań na czas epidemii

Nasza izba prosi o kontakt osoby dysponujące wolnymi mieszkaniami (na terenie Mazowsza), chcące udostępnić je lekarzom. Jednocześnie przyjmujemy zgłoszenia od lekarzy (członków OIL w Warszawie), którzy by uniknąć ryzyka dla swoich rodzin, zamierzają na czas epidemii odizolować się od bliskich. Ponadto w sprawie stworzenia miejsc tymczasowego odpoczynku zwróciliśmy się do m.st. Warszawy.

Do OIL w Warszawie docierają sygnały o zapotrzebowaniu na mieszkania ze strony lekarzy, którzy po dyżurze w szpitalu nie chcą wracać do swoich domów, by zachować najwyższe środki ostrożności. Zapotrzebowanie dotyczy także miejsc do odbywania kwarantanny. Mieliśmy również deklaracje gotowości udostępnienia lokali przez mieszkańców Warszawy. Izba koordynuje te kontakty. Mogą zgłaszać się do nas lekarze oraz osoby prywatne i deweloperzy oferujący lokale. Za warunki lokalowe nie odpowiadamy, pomagamy zsynchronizować potrzeby z możliwościami.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr: 22 542 83 48. Pod tym numerem przyjmujemy zgłoszenia poszukujących mieszkań lekarzy, jak też oferujących osób. W tym momencie mamy zgłoszonych dziesięć mieszkań do udostępnienia.

W imieniu lekarzy, walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu, zwracam się z serdeczną prośbą do osób mogących udostępnić mieszkania, o to ważne w szczególnie trudnym czasie epidemii wsparcie. Wszystkim włączającym się w pomoc bardzo dziękuję. Jako izba staramy się reagować na problemy i potrzeby lekarzy, by w miarę możliwości, zapewnić i koordynować pomoc, organizować i wdrażać dodatkowe rozwiązania – powiedział prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski.

Apel o utworzenie dodatkowych miejsc tymczasowego odpoczynku dla lekarzy (na czas kwarantanny bądź izolacji od rodziny) przesłaliśmy do prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie