14 listopada 2016

Ostrzeżenia przed wezwaniami do opłat za wpisy do „Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm” i w „Rejestrze Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych”

Inny rodzaj pism – od „Rejestru Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych”, przed którymi ostrzegaliśmy wcześniej

Otrzymaliśmy sygnały, że do lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie docierają pisma w sprawie wpisu do „Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm”, którego „ogłoszenie” ma wymagać „uregulowania fakultatywnej opłaty”.

Przypominamy więc kolegom prowadzącym działalność gospodarczą, że komunikat Ministerstwa Rozwoju zamieszczony na stronie CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, wyraźnie głosi, że rejestracja, wpis i zmiana wpisu w CEIDG są całkowicie bezpłatne.

Komunikat Ministerstwa Rozwoju

Ministerstwo informuje we wspomnianych komunikacie m. in.:

Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.

Publikowane przez takie firmy dane nie korzystają z domniemania wiarygodności, a fakt figurowania podmiotu w takim rejestrze w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy. Tworzone przez tego typu firmy ewidencje stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON.”

Poniżej załączamy przykład pisma w sprawie opłat, jakie przyszło na adres jednego z lekarzy Izby. Dane osobowe i teleadresowe usunęliśmy.

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie