11 marca 2021

Pismo prezesa ORL do wojewody mazowieckiego

W odniesieniu do sytuacji dostarczenia wczoraj wieczorem przez policję wystawionego przez wojewodę mazowieckiego skierowania do zwalczania epidemii dla pediatry w wieku przedemerytalnym, zmagającego się z chorobami przewlekłymi, prezes ORL w Warszawie skierował do wojewody pismo:

„Szanowny Panie Wojewodo,

w nawiązaniu do doniesień medialnych dot. powołania do zwalczania epidemii lekarza pediatry w wieku przedemerytalnym, obciążonego istotnymi chorobami przewlekłymi, a także doręczenia temu lekarzowi skierowania do zwalczania epidemii przez policję, proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

  1. Czy przed faktem skierowania pracownicy Urzędu Wojewódzkiego kontaktowali się z lekarzem i uzgadniali z nim fakt skierowania do innej placówki?
  2. Czym był podyktowany zaproponowany pilny tryb skierowania lekarza pediatry (konieczność zgłoszenia lekarza do innej placówki w przeciągu 48h od doręczenia skierowania)?
  3. Jakie potrzeby dotyczące rotacji personelu medycznego na obszarze naszego województwa przewiduje Pan Wojewoda w najbliższych dwóch tygodniach?

Jednocześnie rozumiejąc trudną sytuację związaną ze wzrostem liczby zakażeń SARS-COV-2, deklaruję pomoc Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie w kontakcie ze skierowanymi przez Pana Wojewodę lekarzami, tak aby w przyszłości uniknąć przedstawionej powyżej sytuacji.”

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie