20 grudnia 2016

„Alta vista” – tomik wierszy Grzegorza Ostrowskiego, lekarza-poety, już w sprzedaży

Grzegorz-Ostrowski-tomik-poezjiWydany dzięki wsparciu Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zbiór wierszy Grzegorza Ostrowskiego, lekarza, członka naszego samorządu, pt. „Alta vista” jest już dostępny w sprzedaży internetowej na stronie wydawnictwa ANAGRAM. Wkrótce będzie także dostępny w wybranych księgarniach.

Kilka dni temu zapraszaliśmy na naszej stronie na wieczór autorski Grzegorza Ostrowskiego, który odbył się 16. grudnia o godz. 19.00 w klubokawiarni „Kalinowe Serce” w Warszawie.

„Dlaczego piszę?” mówi w wypowiedzi cytowanej na obwolucie książki Grzegorz Ostrowski. „W dzisiejszych czasach daleko idącej atomizacji i izolacji poszczególnych ludzi, ich szczególnej samotności pozostającej w kontrze z nieustannym zgiełkiem i pośpiechem, najlepszym wyjściem z całego nieszczęścia byłoby pisanie / tworzenie sztuki przez każdego z osobna i dla niego samego. Każdy tworzy dla siebie – jest autorem i publicznością. Maluje, rzeźbi, fotografuje, kręci filmy, komponuje muzykę, śpiewa, wreszcie – pisze. (…)”

„Mam 49 lat, jestem od ponad dwudziestu praktykującym lekarzem, nefrologiem, wykładowcą na uczelniach (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie). Leczę ludzi i uczę studentów lub młodych lekarzy, jak leczyć. Pisanie wierszy, które towarzyszyło mi od liceum, było pisaniem do szuflady (czy raczej w moim przypadku torby lekarskiej). Pierwszymi czytelnikami moich wierszy było, jak to zwykle bywa, kilkoro przyjaciół, a ich zachęty skłoniły mnie, by pójść krok dalej.”

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie