3 stycznia 2023

Porozumienie o współpracy podpisane – pierwsza wspólna kampania już trwa

Porozumienie dotyczące współpracy podpisały Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Bydgoska Izba Lekarska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. Zainaugurowany w ten sposób projekt oznacza dla lekarzy i lekarzy dentystów szersze możliwości dotyczące doskonalenia zawodowego, a także współpracę Pełnomocników ds. Zdrowia wspomnianych Izb. Ważne z punktu widzenia środowiska lekarskiego kampanie społeczne, apele i stanowiska zyskają natomiast większy zasięg.

– Współpraca pomiędzy naszymi Izbami od razu zaczęła się rozwijać w pozytywnym kierunku. Po  podpisaniu porozumienia akcja #WspólneŚwięta, po raz pierwszy jest promowana także poza Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie. Kampania ma ważny społeczny przekaz, który jednocześnie dotyka środowiska lekarskiego na terenie całego kraju. W takich sprawach powinniśmy mówić jednym głosem  – mówi Aleksandra Śremska prezes ORL Bydgoskiej Izby Lekarskiej.

– Naszym celem jest również współpraca w zakresie organizacji i realizacji wspólnych projektów dotyczących doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów – opisuje główne założenia porozumienia Piotr Pawliszak, prezes ORL w Warszawie. – W ramach współpracy Pełnomocników ds. Zdrowia poszczególnych Izb skupimy się także na zdrowiu środowiska lekarskiego – dodaje Michał Bulsa, prezes ORL w Szczecinie.

Sygnatariuszami porozumienia byli:

prezes Bydgoskiej Rady Lekarskiej Aleksandra Śremska,

prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa,

prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Piotr Pawliszak.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie