8 września 2017

Premier: będziemy zwiększać nakłady na ochronę zdrowia

– Sześć procent PKB to na razie poziom nieosiągalny, ale nakłady na ochronę zdrowia będę zwiększane – zapewniła w czwartek w radiu RMF FM premier Beata Szydło. Dodała też, że rząd wywiąże się ze zobowiązania pomocy opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych.

– Ale mamy jeszcze jeden poważny problem, to znaczy, zaczyna w Polsce brakować lekarzy i pielęgniarek i to jest kolejny problem, z którym musimy sobie poradzić – powiedziała premier.

Przypomniała, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przygotował propozycje podwyżek i zwiększania nakładów na służbę zdrowia.

Jak powiedziała Beata Szydło, „idealnie” byłoby, gdyby udało się osiągnąć poziom 6 proc. PKB. – To jest oczywiście na razie poza naszymi możliwościami, ale co roku będziemy zwiększać nakłady na służbę zdrowia – zapewniła.

Szydło była pytana również, kiedy rząd pomoże opiekunom dorosłych niepełnosprawnych i kiedy będą mogli liczyć na wyższe świadczenie.
– To jest nasze zobowiązanie i wywiążemy się z tego zobowiązania, w tej chwili pani minister (rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta – PAP) Rafalska również nad tym pracuje, więc na pewno się z niego wywiążemy (…). Wywiążemy się z tego zobowiązania na pewno do końca kadencji i problem ten zostanie rozwiązany – powiedziała Szydło. (PAP)

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie