20 marca 2017

Przychodnie przy SOR-ach nie będą obowiązkowe na starcie

Początkowo prowadzenie przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy SOR-ach nie będzie obowiązkowe – poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył jednocześnie, że szpitale sieciowe będą zachęcane do zapewnienia pacjentom takiej opieki.

Resort zapowiadał, że po utworzeniu sieci szpitali przy szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) uruchamiane będą przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, co ma m.in. zmniejszyć kolejki pacjentów na SOR-ach.

– Docelowo wszystkie szpitale 1., 2. i 3. stopnia – czyli powiatowe, ponadpowiatowe i wojewódzkie – a także szpitale pediatryczne, taką przychodnię zorganizują, ale nie wprowadzamy tego jako obowiązku, warunku wejścia do sieci – powiedział minister Radziwiłł. – Zaproponowane przez nas rozwiązania nie mogą być rewolucją, bo w praktyce mogłyby być kłopoty np. z pozyskaniem odpowiednich środków, kadry itd. Ale zachęta będzie na tyle silna, że prawdopodobnie z czasem w większości miejsc albo wszędzie pojawią się tego typu poradnie

Minister zaznaczył, że resort nie zamierza likwidować już działających przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które są zlokalizowane poza szpitalami. (PAP)

Tagi: , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie