24 grudnia 2019

Refleksje nie tylko noworoczne

Nowy Rok jest pretekstem do postanowień, podsumowań i przemyśleń. My przy tej okazji prezentujemy wypowiedzi młodych lekarzy, którzy na początku swojej drogi zawodowej podzielili się z nami refleksjami na temat szczęścia, marzeń i wizji dość odległej przyszłości.

Kilka pytań o życie zadaliśmy podczas zorganizowanego pod koniec września Kick off meeting dla lekarzy stażystów. Jedni odpowiadali bez wahania, inni po chwili namysłu. Część bardzo na poważnie, niektórzy z lekkim przymrużeniem oka. Ciekawe czy teraz odpowiedzieliby tak samo, czy może ich zdanie po upływie trzech miesięcy jest już nieco inne. Oto niektóre odpowiedzi na pytanie o marzenia:

„Być po prostu dobrym lekarzem”.

„Chciałabym zrobić Ironmana”.

„Ja mam stale jedno marzenie, tzn. być szczęśliwym i jakby dostosowuję się na bieżąco”.

„Piękny dom, pełen miłości, empatii i czasu dla bliskich”.

Pytaliśmy także o definicję szczęścia, receptę na nie, ale też obawy i o to, jak siebie widzą za 20 lat! Jedno ze spojrzeń:

„Nie pozbawimy się tych ideałów, nie będziemy zgorzkniałymi, wypalonymi osobami, które nienawidzą swojej pracy i jeszcze bardziej nienawidzą swoich pacjentów. To byłby duży problem dla nas, dla systemu… dla pacjentów”

Zachęcamy do obejrzenia całego filmu, który jest zbiorem wielu ciekawych i bardzo zróżnicowanych odniesień do szeroko rozumianego tematu szczęścia.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie