29 marca 2020

Bezpłatne testy dla lekarzy

Szanowni Państwo,

do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zgłosiło się Laboratorium Warsaw Genomics oferujące, lekarzom pracującym na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, możliwość wykonania bezpłatnych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Priorytetem Warsaw Genomics, jest pomoc w zabezpieczeniu palących potrzeb systemu ochrony zdrowia i umożliwienie realizacji testów diagnostycznych szpitalom, placówkom medycznym i wszystkim podmiotom, które od kilku dni nieustannie zmagają się z epidemią koronawirusa w Polsce.

Od 20 marca br. laboratorium realizuje do 4500 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie testy wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO (RT-PCR w czasie rzeczywistym). Szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecać badania do laboratoriów Warsaw Genomics.

Sprawne i niezwłoczne rozpoczęcie realizacji badań diagnostycznych, możliwe było dzięki współpracy z resortem zdrowia, ale także dzięki zaangażowaniu i efektywnej współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki.


Jak pobrać test?

Pobranie należy wykonać własnymi wymazówkami. Do badania nadają się:

  • Suche, sterylne wymazówki, bez podłoża. Nie zalewać ich solą fizjologiczną.
  • Wymazówki z podłożem płynnym do badań wirusologicznych (takie jak do badania w kierunku grypy).

Wymazówki nie mogą zawierać naturalnych składników (wata, bawełna), które hamują proces PCR. Nie możemy także wykonać badania z wymazówki pobranej na podłoże stałe. W przypadku braku możliwości pozyskania własnych wymazówek należy skontaktować się z laboratorium (nr telefonu podany w instrukcji).

Testy RT-PCR w kierunku aktywnego zakażenia koronawirusem SARS‑CoV‑2 można zlecić:

  • w ramach umowy NFZ dla pacjentów i personelu szpitali pracujących dla NFZ i oraz na zlecenie stacji sanitarno-epidemiologicznych. Zlecenia przyjmowane są przez https://rejestrcovid.mz.gov.pl/ lub https://ewp.mz.gov.pl
  • bezpłatnie dla lekarzy spoza szpitali (badania finansowane przez Warsaw Genomics pro publico bono), jeśli chcesz zlecić test, napisz na info@warsawgenomics.pl, podając nazwę głównego miejsca pracy i PWZ

Źródło: Warsaw Genomics

Aktualizacja: 1.07 2020

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie