21 listopada 2022

Statuetka św. Apolonii dla red. Mirosława Stańczyka

Redaktor naczelny serwisu infoDENT24.pl Mirosław Stańczyk otrzymał tegoroczną nagrodę przyznawaną przez Okręgową Radę Lekarską w Warszawie dla osób, firm, organizacji oraz instytucji, które w sposób szczególny zasłużyły się wspierając środowisko lekarzy dentystów naszej izby. Uroczyste wręczenie red. Stańczykowi statuetki św. Apolonii Patronki Lekarzy Dentystów odbyło się w sobotę 19 listopada podczas szkolenia organizowanego przez Komisję ds. Lekarzy Dentystów dla PTS oddział w Warszawie.

„Mądrzy ludzie twierdzą: rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować. Jestem admiratorem takiego motto, z bardzo samolubnych powodów. Po prostu dzięki realizacji tej zasady rzadko czuję, że jestem w pracy. Szczęśliwie okazuje się, że to co jest dobre dla mnie – może także przynieść pewną korzyść innym. Jest tylko jeden prosty warunek – współpracujący muszą nadawać na takich samych falach. Zastanawiam się czy taka, trudna do uchwycenia, zależność łączy redakcję infoDENT24.pl z Okręgową Izbą Lekarską w Warszawie? To oczywiste, że dziennikarz i lekarz mają zupełnie inne zadania, czasami inny ogląd sytuacji. Tymczasem drogi infoDENT24.pl i OIL w Warszawie – ze względu na materię, a więc branżę stomatologiczną – bardzo często się krzyżują. Krzyżowanie nie jest synonimem zgodności. I nie o taką bezwzględną zgodność chodzi. Tym bardziej byłem zaskoczony decyzją Kapituły Nagrody Statuetki św. Apolonii o przyznaniu mi tytułu honorujący moją pracę. Przede wszystkim byłem zaskoczony, ale także uradowany i to z kilku względów. Chyba najważniejszym powodem jest to, że nagrodę wręczały mi osoby, które cenię za: profesjonalizm, zaangażowanie, autentyczność, a nawet pasję w tym co robią. To osoby, na których zależy mi m.in. ze względu na ich niezwykłą rzetelność. Gdy jesteś pewny, że zawsze na czas otrzymasz: opinie, analizy, wypowiedzi i są to materiały wartościowe – to masz 90 proc. roboty poza sobą. Po mojej stronie w zasadzie pozostaje spijanie śmietanki, czyli możliwie jak najwierniejsze zaprezentowanie trudu, problemów, radości lekarzy dentystów. Oby tych ostatnich było jak najwięcej, oczywiście kosztem tych pierwszych. Chciałbym, abym tak samo był postrzegany przez przyjaciół z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, oczywiście w swoim najlepiej rozumianym interesie, bo wówczas – jak wspomniałem na początku – praca staje się przyjemnością” – powiedział laureat nagrody.

Przyznanie Statuetki św. Apolonii ma na celu uhonorowanie osób, firm, organizacji oraz instytucji, które w sposób szczególny zasłużyły się wspierając środowisko lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Statuetka św. Apolonii przyznawana jest raz w roku, jednemu Laureatowi przez Okręgową Radę Lekarską w Warszawie na wniosek Kapituły.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie