3 października 2022

VI Kongres Wizja Zdrowia i Kongres Hospital & Healthcare Management – „Puls” patronem

W dniach 11-12 października w Warszawie odbędą się: VI Kongres Wizja Zdrowia. „Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny” oraz Kongres Hospital & Healthcare Management organizowane przez wydawnictwo Termedia. Miesięcznik OIL w Warszawie „Puls” jest patronem medialnym wydarzenia.

Połączone konferencje odbędą się 11 i 12 października 2022. Będzie to wyjątkowa okazja do dyskusji o sprawach systemowych oraz medycznych. Do dyskusji zaproszono zarówno panelistów, którzy na co dzień analizują polską rzeczywistość w ochronie zdrowia, jak i praktyków wdrażających zmiany w systemie ochrony zdrowia. Obecni będą  m.in. przedstawiciele administracji publicznej, polskiej nauki, dyrektorzy szpitali i menedżerowie firm farmaceutycznych.

Sesję inauguracyjną Kongresu Wizja Zdrowia poprowadzi prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z ekspertami PAN. Nie zabraknie również paneli dotyczących ustawy o jakości leczenia czy nowych zawodów medycznych współorganizowanych przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali.

Ważną częścią konferencji będą panele poświęcone polityce lekowej, procedurze refundacyjnej oraz wizji zdrowia w wybranych obszarach, jak choroby płuc, neurologia, onkologia i choroby cywilizacyjne. Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. chorób nowotworowych w czasach pandemii, profilaktyki chorób rzadkich, procedury refundacyjnej oczami pacjentów i lekarzy, funduszu medycznego w kontekście przełomowych terapii.

Rada Naukowa i Komitet Organizacyjny

Jarosław J. Fedorowski – Polska Federacja Szpitali, Polskie Towarzystwo Koordynowanej Ochrony Zdrowia

Janusz Michalak – Wydawnictwo Termedia

Tomasz Zdrojewski – Komitet Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk, Gdański Uniwersytet Medyczny

 

Termin: 11 – 12 października 2022

Miejsce:  Sheraton Grand Warsaw, ul. Boleslawa Prusa 2, 00-493 Warszawa

 

Organizator logistyczny i merytoryczny: Wydawnictwo Termedia, wydawca czasopisma Menedżer Zdrowia i Kurier Medyczny

Szczegóły na stronie internetowej Konferencji.

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie