2 października 2023

VIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Stomatologii Dziecięcej

Stomatologia dziecięca to szczególnie wymagająca specjalizacja – oprócz wiedzy medycznej lekarz  musi wykorzystywać kompetencje zarówno z zakresu psychologii, jak i komunikacji. Idea doskonalenia tych umiejętności przyświecała organizatorom dwudniowej konferencji, która odbyła się 29 i 30 września w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Organizatorami spotkania były Zakład Stomatologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej we współpracy z Komisją ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie.  Naszą izbę reprezentowali: Piotr Pawliszak – prezes ORL w Warszawie, oraz Dariusz Paluszek – wiceprezes ORL ds. Lekarzy Dentystów. Konferencję otworzyła prof. dr. hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk.

Zadbano o zróżnicowanie tematyczne wykładów i warsztatów, aby jak największa liczba uczestników znalazła zagadnienia szczególnie ich interesujące. Swoją wiedzą podzielili się wykładowcy z Polski oraz Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Edukacja medyczna ma dwa oblicza: merytoryczny, naukowy oraz humanistyczny, który jest niezwykle szeroki i uniwersalny. Cieszę się, że komitet organizacyjny uwzględnił również ten aspekt w programie – powiedział Piotr Pawliszak. Podkreślił także bardzo dobre relacje, które łączą samorząd zawodowy, uczelnię i PTS.

 

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie