5 września 2017

W ciągu miesiąca projekt ustawy o opiece medycznej w szkołach

W ciągu miesiąca minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół – oświadczyła we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Minister Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: – Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister Konstanty Radziwiłł przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował. Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole – powiedziała minister Zalewska.

Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. – Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły (dzieci – PAP) wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie – zaznaczyła.(PAP)

Tagi: , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie