3 lipca 2017

W Radomskim Centrum Onkologii ruszyła poradnia onkologiczna

Pierwszych pacjentów przyjmuje od poniedziałku w ramach kontraktu z NFZ nowo powstała poradnia onkologiczna Radomskiego Centrum Onkologii. Z porad oraz badań diagnostycznych będzie mogło korzystać ok. 500 chorych miesięcznie. Placówka została wpisana do tzw. sieci szpitali.

Jak poinformowała rzeczniczka placówki Izabela Leśkiewicz, Radomskie Centrum Onkologii podpisało od lipca umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie poradni onkologicznej. „Szpital świadczył usługi zakresie onkologii – diagnostyki onkologicznej oraz świadczeń pierwszorazowych, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG, endoskopia, gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia” – powiedziała Leśkiewicz.

Od lipca Radomskie Centrum Onkologii prowadzi także program profilaktyki raka piersi. Kobiety w wieku 50-69 lat oraz te, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny lub mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, będą miały wykonywaną nieodpłatnie mammografię. Pogłębiona diagnostyka możliwa będzie również od lipca w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy.

Radomskie Centrum Onkologii jest placówką niepubliczną. Rozpoczęło działalność rok temu. Jest to jedyna placówka w regionie radomskim, która ma podpisany kontrakt z NFZ na stosowanie w leczeniu radioterapii. Dziennie z tej metody korzysta ok. 60 pacjentów. Szpital leczy także metodą chemioterapii. Na ten oddział każdego miesiąca trafia 140 pacjentów.

Lecznica jest przygotowana do uruchomienia oddziału chirurgii onkologicznej, niezbędnego do kompleksowej działalności onkologicznej. W tym przypadku potrzebny jest kolejny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Radomskie Centrum Onkologii zostało wpisane na listę tzw. sieci szpitali. Szpitale znajdujące się w sieci będą miały zagwarantowane finansowanie z NFZ przez najbliższe cztery lata – począwszy od 1 października.

(PAP)

Tagi: , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie