16 sierpnia 2016

Ważne informacje dla wystawiających recepty

1 stycznia 2017 r. wygasają umowy dotyczące upoważnień do wystawiania recept na leki refundowane. Lekarze i lekarze dentyści, którzy będą chcieli korzystać z tego uprawnienia będą musieli uzyskać indywidualne numery recept przydzielane przez NFZ.

Według Komunikatu Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dot. zasad nadawania unikalnych numerów recept na leki refundowane, który załączamy niżej osoby uprawnione do wystawiania recept mogą uzyskać uprawnienia do pobierania numerów recept na leki refundowane na podstawie wniosku w postaci papierowej lub też w wersji elektronicznej, który przekazują do odpowiedniego oddziału NFZ zaq pośrednictwem Portalu Personelu i Portalu Personelu-SNRL.

Wszystkie osoby uprawnione do wystawiana recept powinny zapoznać się z zarządzeniami Prezesa NFZ z 29. lipca 2016 roku, których dokładne sygnatury podane są w załączonym komunikacie. Określają one regulamin korzystania z Portalu NFZ przez pracowników medycznych oraz tryb i sposób nadawania numerów recept a także tryb uzyskiwania uprawnienia do pobierania numerów recept po zniesieniu obowiązku zawierania umów upoważniających do wystawiania recept.

Tagi: , , , , , ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie