4 listopada 2020

Wojewoda Mazowiecki liczy na lekarzy ochotników w walce z epidemią

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwraca się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym, ale także w innych placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID – 19.

Zgłoszenia do pracy w placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z Covid-19 należy dokonywać mailowo na adres: ochotnicy@mazowieckie.pl Tą drogą można przesłać też pytania dotyczące delegowania do pracy przy przeciwdziałaniu epidemii. Na każde zgłoszenie odpowie pracownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 695 64 68.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił również stronę internetową https://szpitaltymczasowy.waw.pl, na której można wypełnić formularz zgłoszeniowy i znaleźć informacje na temat zasad kierowania do pracy przy zwalczaniu epidemii oraz dane kontaktowe.

Decyzję o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii na terenie województwa, w którym osoba skierowana posiada miejsce pobytu lub jest zatrudniona, wydaje właściwy wojewoda, a w razie skierowania do pracy na obszarze innego województwa – minister właściwy do spraw zdrowia.

OSTATNIA AKTUALIZACJA 12.11.2020 R.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie