15 kwietnia 2020

Wylądował samolot z Chin ze środkami ochrony osobistej dla polskich lekarzy

W transporcie, organizowanym przez fundację ,,Lekarze Lekarzom”, jest sprzęt zakupiony dzięki wsparciu finansowemu od darczyńców – m.in. Kulczyk Foundation. Materiały ochronne na rzecz szpitali i lekarzy niebawem będą dystrybuowane. Uwaga, obecnie oczekujemy na wytyczne z Naczelnej Izby Lekarskiej dotyczące sposobu dystrybucji.

Wśród zakupionego sprzętu są maski KN95 (FFP2), 3-warstwowe maski chirurgiczne, przyłbice, gogle, kombinezony. Dostawy z Chin, w organizację których od kilku tygodni angażują się izby lekarskie z całej Polski, dotrą do kraju kilkoma lotami.

Organizacja zakupów, logistyki, dystrybucji wymagała i wymaga ścisłej współpracy oraz wysiłku bardzo wielu osób. W obecnej sytuacji na świecie każdy etap tego przedsięwzięcia wiązał się z wieloma problemami i utrudnieniami. Dziękujemy darczyńcom i wszystkim osobom angażującym się we wspieranie lekarzy, bo środki ochronne to podstawa, byśmy mogli skutecznie walczyć z COVID-19 i powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zapotrzebowanie na sprzęt jest obecnie ogromne, a te zakupy pozwolą zaspokoić chociaż część potrzeb.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie