16 lutego 2018

Zgłoszenia do odznaczeń „Laudabilis” 2018

Informujemy, że wnioski na Odznaczenie „Laudabilis” będą przyjmowane zgodnie z regulaminem w Sekretariacie Prezesa ORL do dnia 5 marca 2018 r.

Odznaczenie „Laudabilis” może zostać przyznane lekarzowi, lekarzowi dentyście, innej osobie fizycznej lub jednostce organizacyjnej za szczególne zasługi dla OIL w Warszawie, dla środowiska lekarskiego w ogóle lub dla ochrony zdrowia. Może też dostać je lekarz lub lekarz dentysta za szczególne dokonania zawodowe. Wręczane jest na zjazdach lekarskich OIL w Warszawie. Liczba przyznawanych na jednym zjeździe odznaczeń „Laudablilis” jest ograniczona do 10.

Kapituła odznaczenia składa się z Prezesa i Wiceprezesów ORL w Warszawie, członków ORL, którym przyznano to odznaczenie, przewodniczących: Komisji ds. Etyki i Okręgowego Sądu Lekarskiego oraz Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Członkowie Kapituły dokonują wyboru osób do przyznania odznaczenia „Laudabilis” większością 80 proc. głosów w głosowaniu tajnym. Wniosek o przyznanie tego odznaczenia ma charakter poufny i w zamkniętej kopercie powinien być złożony w sekretariacie prezesa ORL.

Poniżej do pobrania regulamin „Laudabilis” oraz formularze wniosków o przyznanie odznaczenia.

Tagi: ,

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum

Wszystkie kategorie